Bazy numerów telefonów

Jak jest najlepsza baza numerów – ranking serwisów

Ktoś ciągle wydzwania do Ciebie z numeru, którego nie znasz i nie masz go zapisanego w pamięci telefonu? Nie wiesz czy w takiej sytuacji powinieneś odebrać? Wyjścia są dwa. Jedno z nich to po prostu odrzucenie połączenia i zignorowanie nękającej nas osoby. Jeśli dzwoni do nas jakiś ankieter, czy osoba, która chce zaprosić nas na spotkanie prezentujące nową kolekcję garnków to udało nam się, bo nie będziemy musieli prowadzić z nią rozmowy. Z drugiej strony, co jeśli po prostu któryś z naszych znajomych zmienił numer i teraz chce się z nami skontaktować? Warto byłoby wtedy podnieść słuchawkę telefonu. Zatem co trzeba zrobić? Pewnie nie raz zadawałeś sobie takie pytanie? Być może nie wiedziałeś, gdzie szukać wiarygodnych informacji na ten temat? Teraz odpowiedź jest gotowa. Wszystkie możesz znaleźć w Internecie, w którym dostępne są różnego rodzaju bazy numerów telefonicznych.

Jak sprawdzić czyj to numer?

Sprawdzenia interesującego nas numeru telefonu można dokonać na przynajmniej dwa sposoby. Jednak zarówno do jednego, jak i drugiego potrzebny jest nam dostęp do Internetu. Ale w obecnych czasach chyba dla większości z nas nie jest to problemem. Pierwszym rozwiązaniem na natrętne połączenia jest wyszukanie numeru telefon, z którego dzwoni dana osoba w mobilnej aplikacji. Wystarczy tylko pobrać ją na swój telefon komórkowy. Jeśli będziemy mieć numer, którego nie znamy możemy wpisać go w tę aplikację ręcznie lub kopiując kontakt z pamięci połączeń lub z wiadomości SMS zapisanej w telefonie. Potem wybieramy opcję szukaj i pozostaje nam czekać na wyniki, które poda nam aplikacja. Jeśli będziemy mieć szczęście i dany numer będzie znajdował się w bazach, do których dostęp ma nasza aplikacja szybko dowiemy się do kogo należy ten numer. Jednak obecnie częściej korzysta się z internetowych wyszukiwarek. Aby móc z nich korzystać trzeba wejść na konkretny portal i w odpowiednim miejscu do tego przeznaczonym wpisać numer. Dowiemy się tam czyj może być to numer.

Nieoceniona pomoc internautów.

Skąd na tych stronach biorą się te wszystkie informacje na temat numerów? Może paść pytanie tego typu. Ważne jest, aby zauważyć, że strony te tworzone są przez internautów. I to od nich niejako zależy czy znajdziemy tam numer, którego szukamy oraz ile danych o nim będziemy mogli poznać. Mechanizm działania takich stron opiera się na prostych zasadach. Ktoś odbiera telefon od nieznanego numeru, okazuje się, że to namolny ankieter, chce zająć nam kilka chwil, aby zadać pytania, które nas nie interesują. Osoba taka zapamięta sobie już na przyszłość, aby nie odbierać połączeń z tego numeru. Jednak chce ona tak poinformować o tym inne osoby. Może to zrobić wpisując numer do bazy danych na takiej stornie. Potem może go oznaczyć, czy jest to numer bezpieczny, czy też nie wolno reagować na telefony z tego numeru. Może także skomentować dany numer i opisać kto jest jego właścicielem. Oczywiście nie będzie to określenie z imienia i nazwiska, bo często nawet sama ta osoba tego nie wie, ale można po prostu napisać, że tak jak w tym przypadku jest to chociażby ankieter. Ale już taki opis może okazać się dla nas bardzo pomocny i wartościowy. Mało tego my także możemy być twórcami takiej strony, dodawać do niej nowe numery, opisywać je, oceniać i potwierdzać, czy zgadzamy się z opinią innych użytkowników odnośnie jakiegoś numeru.

Odebrać, czy nie odebrać?

Od teraz już wiesz, że w sieci znajduje się wiele strony, na których możesz na podstawie posiadanego numeru telefonu dowiedzieć się, kto jest jego właścicielem. Są tam dostępne bazy numerów stacjonarnych jak i numery telefonów komórkowych. Wyszukasz tam numery polskie, ale numery zagranicznych abonentów również możesz tam odnaleźć. Dzięki zapoznaniu się z powyższymi radami już nigdy nie będziesz musiał zastanawiać się, kto do Ciebie dzwoni. Nie staniesz się także kolejną ofiarą jakiegoś naciągacza. Zdobytymi tutaj radami możesz podzielić się z rodziną i przyjaciółmi, na pewno Ci za to podziękują. Być może uchronią one was nie raz.

Informacje do artykułu czerpaliśmy z:

https://znajdz-numer.pl

https://ktodzwonil.net

https://kto-dzwonil.net

https://czyj-to-numer.pl

https://czyjtonumer.net

Categories: Telefony

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *